Startlista


Deltagarlista för Red Bull Nordenskiöldsloppet 2020.
Använd sökfältet för att söka efter enskild deltagare, eller klicka på rubrikerna för att sortera i listan. Observera att listan är bruten över flera sidor. Sidnavigering nås i botten av listan.


NamnEfternamnLandKönKlassKlubb
RobertNahlbomSEMAmateurFlens Sport o Hälsa
RichardFernqvistSEMAmateurTeam Addicts
KristianLundmarkSEMAmateurRöjdyk IF
ArvidPetterssonSEMCompetitionK4 IF, Arvidsjaur
AinFjodorovEEMAmateurSeiklushunt
ReedaTuula-FjodorovEEFAmateurSeiklushunt
JohanSvedbergSEMAmateurEnvikens IF
Jan ErikLäntaSEMCompetitionJokkmokks SK
TomasStötSEMCompetitionIFK Mora SK
KennethHagmanSEMCompetitionSvenska Marinvaror
MagnusHögfeldtSEMAmateurClub SportOffice
SimonJohanssonSEMCompetitionVännäs SK / Hotel Vännäs
JuliaSchwerinDEFAmateurmaloja glide to live team - SSV Erfurt 02
AmelieHeinrichDEFAmateurmaloja glide to live team - SC Hammer
WilliamLawrieGBMAmateur
LarsJonssonSEMAmateurAXA Sports Club
AndreasInkermannDEMAmateurschulz sportreisen
AlbrechtDietzeDEMAmateurschulz sportreisen
RainerJäpelDEMAmateurschulz sportreisen
VeronicaAnderssonNOFAmateur
KatjaLarssonSEFCompetitionBorås SK
RonnyWiklundFIMAmateur
AndersLundNOMCompetitionEiendomsverdi AS
JohanSamuelssonSEMCompetitionSK Järven
OlaHagberg BacklundSEMCompetitionOrsa Sk
FrankWeisbachDEMAmateurCitybeach Dresden
SonnyAnderssonSEMAmateurJokkmokks SK
TommyStavrumNOMAmateurLommedalens IL
HansMäenpääFIMCompetitionSki Team Mäenpää
JoukoAnttilaSEMAmateurVilsta Ik
SebastianThalmairDEMAmateurBMW Laufsport
MarekSlomskiSEMAmateur
PetrLukesCZMAmateursilvini madshus team
AntonLidbladSEMCompetitionUppsala Multisport
LiborVelíkCZMAmateurski club NOSAC
FriedrichBurgenerCHMAmateurLLC Hohsaas - Saas-Grund
MichaelSchalleDEMAmateurSkiclub SAXONIA Dresden
ErikUllerNOMAmateurTeam Graff Uller
JohanOlssonSEMAmateurRöjdyk IF
BasiliaFörsterDEFAmateurhttp://www.xc-ski.de A|N Skimarathon Team
RoineSchölinSEMCompetitionVindrarps SK
BjornRydvallSEMCompetition
VilleTeuronenFIMCompetitionTeam Electrofit
IvanKriukovRUMAmateurYolochka ski team
SteinJohnsonNOMAmateurHuringen IF
AndreasGraffNOMAmateurTeam Graff Uller
ZackStrongUSMAmateur
KlausHankeFRMCompetitionSki Club Premanon
ErikMelin SöderströmSEMCompetitionÖstersunds SK
ThomasSundtoftSEMCompetitionUppsala Multisport
SimonOswaldCHMAmateurSchulz Sportreisen
MontyGrässlerDEMAmateurSchulz Sportreisen
KristianMäkiSEMAmateur
PierPernutzDEMAmateurSkiclub SAXONIA Dresden-Germany
PierreOlssonSEMAmateurKlättermusen Åre
DanLarssonSEMCompetitionIk Jarl Rättvik
AnneliLennbergSEFAmateur
Sven-ErikLibäckFIMAmateurIS SÖderby
EmilArnlundSEMCompetitionVästerås skidklubb
VadimSerdiukRUMAmateur
DmitriiStoliarovRUMAmateur
RaunoKousaFIMAmateurSiirlahden Syke
ThomasLindbySEMAmateur
Matti-PekkaVanninenFIMCompetition
JoakimStåhlSEMCompetitionJärbo IF
FredrikAnderssonSEMCompetitionAXA
Jesper FinkPetersenDKMAmateurKS
JonasArlmarkSEMAmateurIK Stern
TeemuVirtanenFIMCompetitionFinlandia-hiihto Team
BrunoDebertolisITMCompetitionTeam Trentino Robinson Trainer
FredricDahlgrenSEMCompetitionSvaide Roma SOK
AlexCowan-SanluisGBMAmateur
EmilMartinssonSEMAmateur
GustenHolmSEMAmateur
BjörnGräslundSEMCompetitionSCT
JohanHallinSEMCompetitionSOK 68
HugoBrinkSEMAmateurHudiksvalls IF
CarlesValéncia NebotESMCompetitionP.E.C.
VictorGezeliusSEMAmateur
TodorLillevarsSEMCompetitionIK Stern
ErikWickströmSEMCompetitionHestra IF Borås
FranzDannerDEMCompetitionSkimarathon Team Austria
PeterKieneATMCompetitionSkimarathon Team Austria
GørilHolmvassdalNOFCompetitionRanheim skiklubb
LarsSanderSEMAmateur
PålHansen-TangenNOMCompetitionAsker Skiklubb
KnutBörveNOMCompetitionAsker skiklubb
MortenSjursenNOMAmateurHaslum
FredrikHerouSEMAmateurTeam Kungälv
LukasWidmerCHMCompetitionLC Zürich-Doppelstock
FlorianWohlwendCHMAmateurLLC Zürich Doppelstock
HasseAnnerboSEMAmateurFalu ss Triatlon
SteivanPitschCHMAmateurLC Zürich-Doppelstock
Per OlofSjögrenSEMAmateur
LarsOlssonSEMCompetitionSärna SK
ThomasJohanssonSEMCompetitionStällbergs Ik
ErikKarlströmSEMCompetitionJokkmokks SK
AnetteJonssonSEFAmateurTynell activity
KennethEdlundSEMCompetitionLycksele IF
Per-OlovJohnssonSEMCompetitionSOK-TRÄFF KARLSBORG
JohanGustafssonSEMCompetitionSerneke if
RasmusSvenssonSEMAmateur
ViktorHurtigSEMCompetitionGöteborg sk
TimMakNOMAmateur
TorbenOkkelsDKMCompetition
TomasHagströmSEMCompetitionSya SK
MarkusIsakssonSEMCompetitionSya SK
MikaelBromanSEMAmateur
AndersWallinFIMCompetitionSkiTeam 156
HannesPerssonSEMAmateur
RogerSjöbergSEMAmateurVätternrundan
FredrikOlssonSEMCompetitionHässelby
SvenÖstlundCHMCompetitionLC Zürich-Doppelstock
SvenMörtbergSEMCompetitionSundbybergs IK
AnnaLindgrenSEFCompetitionBrovallens IF
PerLarssonSEMCompetitionKungsäters IF
NiklasLindellSEMAmateurMälarö SoK
MartinSahlströmSEMCompetitionSundborns Goif
OliviaHanssonSEFCompetitionKarlslunds IF
HartmutEiflerDEMAmateurBertsdorfer SV
OlaModigSEMAmateur
KalleKukkEEMAmateur
DanRuderforsSEMAmateurIf Hallby Sok
VeronikaBäckmanSEFCompetitionBrunflo IF
PerArnebergNOMAmateurBUL Tromsø
AndrzejBednarskiSEMAmateur
MikaÄbbFIMAmateurÖsterbysportklubb
AndersWallqvistSEMAmateurIF Hallby SOK
OlleÖhmanSEMAmateurInsjöns IF OK
EreminStanislavRUMAmateur
MarieMörkSEFCompetitionÄlvdalens IF sk
AnneMörkSEFCompetitionÄlvdalens IF sk
MorganJerkefjordSEMCompetitionOK Kullingshof UIS Uddevalla
VladimirIvanovRUMCompetitionNordWest SPb
AntonioCicchettiSEMCompetitionVästerås Skidklubb
BjörnRentzhogSEMCompetitionÖstersunds skidlöpare klubb
FredrikBidevindSEMCompetitionUtbrytarna SK
WilhelmNybergSEFCompetitionUtbrytarna.blogspot.com SK
Bjørn-ToreLundeNOMCompetition2000m-topper
JanVrbataCZMAmateurNadsenci z Posazavi
StefanWibergSEMAmateurLidingö Triathlon Förening
TimoNiiniskorpiSEMCompetitionIf Hallby SOK
LennartFrommegårdSEMCompetitionKarlslunds IF
RolandFjellströmSEMCompetitionKarlslunds IF skidor
MikaelZachrissonSEMCompetitionIK Stern
EmilWiklundhSEMCompetitionAxa SC
AnnaLagerskogSEFCompetitionÅre Längdskidklubb
LarzAnderssonSEMCompetitionKarlslunds IF
AinisKanavinsLVMCompetitionSSK BEBRA
MariaClementzSEFAmateurSockertoppen IF
JohanSchäferSEMAmateurOK Alehof
MarkusEliassonSEMCompetitionSOK 68
AndersMolanderSEMCompetitionHestra IF
LottaFlink OskarssonSEFAmateurLandsbro if
GöranKlingaSEMCompetitionTeam Pumpens SK
JohnLagerskogSEMCompetitionÅre Längdskidklubb
KarinSigurdhSEFAmateurLandsbro if skidor
DaumantsPutnisLVMCompetitionSSK BEBRA
HendrickRangEEMAmateurMKM
MartinaSigurdhSEFAmateurLandsbro IF
MikaelJacobsenDKMCompetitionRold skov skiklub
TomasStrnadCZMCompetition3D Fitenss Race Team
AlešDytrtCZMCompetitionKlub biatlonu Letohrad
RonaldMeuselDEMCompetition
HelenaÅkerlindSEFAmateurLofsdalen SK
HenrikKarlssonSEMCompetitionKungsäters if
StefanAnderssonSEMAmateurUppsala Vasaloppsklubb
ChristerJonssonSEMCompetitionHudik Triathlon
TarmoReiEEMCompetitionCFC
RoineÅströmSEMAmateurPayback AB
Philippede Saboulin BollenaFRMCompetition
JariKokkonenFIMAmateurWL Masters Finland
TaunoAntsmäeEEMAmateurDecent Achievement / Korralik Saavutus
MagnusNesset-KristiansenNOMCompetitionBrynehein Stakerlag
TorgeirHaugNOMCompetitionLisleherad IL
PeterSzantoSEMAmateur
LeifNilssonSEMCompetitionDjurgårdens if
ErikJohanssonSEMCompetitionIFK Umeå
MathewKeySEMAmateur
SabineHermsSEFAmateurUppsala Vasaloppsklubb
VictorBäverstamSEMAmateurIFK Mora
Simo-ViljamiOjanenFIMCompetitionTeam Electrofit
JonatanAnderssonSEMAmateurRöjdyk IF
SimonWikströmSEMCompetitionSälens IF
AndrusPrangliEEMAmateurSuusaakadeemia
PerHedmanSEMAmateurTeam Hedbys
AlbinHallbergSEMAmateurRöjdyk IF
NicklasMelinSEMAmateurRöjdyk IF
MichaelAlexSEMCompetitionKarlslunds IF
GerardEvansGBMAmateurLondon Region Nordic Ski Club
RogerElimäSEMCompetitionÖrebro AIK
Marit NythunUtheimNOFAmateurIngen
AngusVillarGBMAmateurParsons Green XC Ski Club
OskarAbrahamssonSEMCompetitionXC Pite
MarieKrondahlSEFAmateurÅs IF
IngridHellbergSEFCompetitionRehns Bk
UlrikSchjalmNOMAmateur
FrankThölixFIMCompetitionSkiteam 156
RichardLifSEMAmateur
JörgenBergkvistSEMCompetitionABB IF Ludvika
AnatolyMarkinRUMAmateur
HenrikMalmbergFIMAmateurÖsterby Sportklubb
ErikNässénSEMAmateurÖstersunds SK
JohannesFalckSEMAmateur
MårtenLindskogSEMCompetitionIKJ Haninge
LeifAnderssonSEMCompetitionLoos IF
NicklasLindqvistSEMCompetitionLandsbro skidklubb
AndersErsbjörsSEMCompetitionVansbro AIK Skidklubb
JonathanHelmSEMAmateur
TomasJelinekSEFCompetitionSundbybergs IK
Hans ErikWoldNOMAmateurBårdsdalen Langrennsklubb
OlofGarnegårdSEMAmateurElmhults Sportclub
RichardSylwanderSEMCompetitionBålsta SK
OttoFrickeSEMCompetitionLinköping Skiklubb
Juan CarlosPla LopezESMAmateurIFK Mora
LarsAndervangSEMCompetitionFritsla Vik
JoakimAssarssonSEMAmateurIdrottsveteranerna
ErikVånderSEMAmateurFysioterapicentrum Väst
KristianBarkemoSEMCompetitionNCC IF
MikkJakobsonEEMAmateur
MarcusMandeliusNOMAmateur
UllaForsberghSEFAmateur
AnttiKaronenSEMCompetitionStorvreta sk
MikaelLähteenmäkiFIMCompetitionTeam Electrofit
RickardSvenssonSEMCompetition
Thor Øivind LundØdegaardNOMAmateurJIL Grorud
MarkusErikssonSEMCompetition
MortenWestinDKMAmateurHerning Ikast Skiklub
TõnisVaikmaaEEMAmateur
RobertErikssonSEMCompetitionJalles TC Umeå
EirikNæss-UlsethNOMCompetitionTeam Milslukern/Driv Trening
HalvorWøienNOMAmateurTeam Coremine Vitae
PeterHollstenSEMAmateur
ThomasHolmSEMAmateurSvenska Handelsfastigheter SkiClub
JöranRydbergSEMAmateurSvenska Handelsfastigheter SkiClub
FlaviaBoninoITFCompetitionS.C. Brusson A.D.
ViktorNilssonSEMAmateurRöjdyk
RasmusHuuvaSEMAmateurRöjdyk IF
VladimirShapenkoRUMAmateurGeolog Zapolaria
ThomasFolkessonSEMAmateurLF Norrbotten
MartinLindeSEMCompetitionMölndal Outdoor IF
JonasAnderssonSEMAmateurLandsbro Skidklubb
JouniSalmiFIMAmateurRoschier Ski Team
MagnusLomakkaSEMAmateur
MikaelAngbergSEMAmateur
MattiasBrandelius BerlinSEMAmateur
MagnusJulinSEMCompetitionKarlslunds IF Örebro
JohanÖsterlundSEMCompetitionHestra IF Borås
Eirik JanKrokenNOMCompetition
MikaelWennerströmSEMCompetitionKarlslunds IF
StaffanJuliussonSEMCompetitionKarlslunds IF
KarinMcKeeSEFCompetitionTeam Kungälv
MagnusBergentzSEMCompetitionKarlslunds IF skidor
RogerSkogmanSEMAmateurFOIK
Torben MichaelHansenDKMCompetitionHolte
JarleThonstadNOMCompetition
FredrikBäckmanSEMCompetitionBrunflo If
ErikSundinSEMAmateurHögbo GIF
RejdNylundFIMAmateurIK Falken
DanielStrandNOMCompetitionTverevldalen IL
SondreGroenvoldNOMCompetitionLYN SKI Moseteråsen
PetterKaarbyNOMCompetitionLYN SKI Moseteråsen
VegardVinjeNOMCompetitionLYN SKI Moseteråsen
JanSvobodaCZMCompetitionSilvini Madshus Team
MartinBatěkCZMCompetitionSilvini Madshus Team
MichalSedláčekCZMCompetitionSilvini Madshus Team
JaroslavKrejčíCZMCompetitionSilvini Madshus Team
RomanMalivánekCZMCompetitionSilvini Madshus Team
JaromírSladkovskýCZMCompetitionSilvini Madshus Team
MikaelEldblomSEMAmateurSki Team Skåne
YvonneSäynäjäkangas-StrömbergSEFCompetitionIFK Kåbdalis
ErikFagerströmSEMAmateurUmara
UlfSalomonssonSEMAmateurMurjeks BK
MartinLundbergSEMCompetitionFredrika IK
MagnusAnderssonSEMCompetitionHudiksvalls IF
KnutHolmannNOMCompetitionOlympia Sport
MikaelChristensonSEMAmateurUmara Sports Club
KnutKronstadNOMAmateurRomerike ultraløperklubb
MattiasJohanssonSEMCompetitionTeam Swedemount
AndersBråtveitNOMCompetitionRyfylke vognlag
SverreHenriksenNOMCompetitionEquinor BIL
LucaLanfranchiITMCompetitionsci club valgandino
BjörnSjöbergSEMAmateur
AudunThonstadNOMCompetitionStrindheim Ski
OlaHäggströmSEMCompetitionAndrarums IF
ThomasJennersjöSEMAmateurUppsala Vasaloppsklubb
CharlieElfSEMCompetitionUmara Sports Club
EirikLangøyNOMCompetition
EirikAspNOMCompetitionTeam Milslukern Driv Trening
Knut SindreMølmenNOMCompetitionKonnerud IL Ski
MichaelFörsterDEMCompetitionxc-ski.de A|N Skimarathon Team
ThomasSjögren GustafssonSEMAmateur
RayOlssonSEMAmateurViggälvens smide
SimonDouglasGBMCompetitionEX Gold
OlleOlssonSEMCompetitionSK Bore
HenrikLundgrenSEMAmateurKramfors-Alliansen
MartaDa PraITFCompetitionVasabroke Poiana ASD
Hans JoakimBergstrømNOMAmateur
AlexanderVestreNOMCompetitionØksfjord IL
JoakimThelbergSEMAmateurIK Uven
PaulHaigGBMAmateurAlmost Athletes
MartinBlomNOMCompetitionOlympia Sport
PetterSöderholmSEMAmateurStudentidrotten Luleå
JakobHjelmåkerSEMCompetition
NinaLintzénSEFCompetitionOK Renen
ErikSöderholmSEMAmateurPearl Consulting XC team
BjörnStenbackFIMCompetitionSkiTeam 156
KristianSmedbergSEMAmateur
JesperJohanssonSEMAmateur
AndersKarlssonSEMAmateurFritsla VIK
JanZetterströmSEMAmateurForest Gump Endurance
SergeyGavrilovRUMCompetitionSapmi
NilsStrömSEMAmateur
CarloBettinaglioITMCompetition
AndersSörenssonSEMCompetitionTeam Swedemount SC
CarstenUngerDEMAmateurTeam Mahrs Bräu Bamberg
JohanFurunäsSEMCompetitionIFK Mariefred
JacobBäverstamSEMAmateur
JariSuonvieriFIMAmateurIk aluminium
JonasNilssonSEMCompetitionStockholms Rullskidklubb
LarsHolmgårdSEMCompetitionGrava SK
SofiaHolmgårdSEFCompetitionGrava SK
OskarÅkerlundSEMCompetitionVallsta sk
HenrikTegströmSEMCompetitionDalasjö Ik
JonasÅhlanderSEMAmateurGamla Vägen XC Team
ErikSöderbergSEMAmateur
JonasEkebergSEMCompetitionBrovallens IF "Team Pumpen"
StefanEichDEMAmateurSZ Römerstein