Startlista


Deltagarlista för Red Bull Nordenskiöldsloppet 2021.
Använd sökfältet för att söka efter enskild deltagare, eller klicka på rubrikerna för att sortera i listan. Observera att listan är bruten över flera sidor. Sidnavigering nås i botten av listan.


NamnEfternamnLandKönFISKlubb
PeterArvidssonSEM3502286Jokkmokks SK
LinusJanssonSEM3502193Hällbybrunns IF
TeroSalminenFIM3181692Electrofit
JimLundmarkSEM3502209Skellefteå XC Club
PerBergeå af GeijerstamSEM3502292IK Rex
Tore AsmundChristensenDKM3170082Kobenhavns Skiklub
JohanSamuelssonSEM3501072SK Järven
ChristerKöhlerSEM3502275Abisko Intresseförening och Idrottsklubb
JoakimHedmanSEM3502284Ik Fryken
JessicaMoverareSEF3506598IKJ Haninge
RogerOleniusFIM3181691Timantitiimi / IF Sibbo-vargarna
EsaMursuFIM1164000Team Finlandia Hihto
SimonJohanssonSEM3501923Vännäs SK / Hotel Vännäs
TobiasThomsonSEM3502215TTGU IF
AnnaMirårsSEF3506585Ytterhogdals IK
MikaelLähteenmäkiFIM3181644Team Electrofit
EinariTalvisteEEM3390335Sporttravel Estonia
MagnusJonnerbySEM3502306Tjåmotis SK
JohanElvermåhrSEM3502308Gudö SK
MartinWestlundSEM3502303Axa SC
SvanteSundholmSEM3502266Nacka Värmdö SK
ErikRosenborgSEM3502273Funäsdalens IF
EmilWiklundhSEM3502271Nacka Värmdö SK
JohanMyhrSEM3502250Nacka Värmdö SK
NicholasWardiFIM3181684Vantaan Hihtoseura
DavidBergkvistSEM3502256Sk Bore
FrantišekLandaCZM3150470Silvini Madshus team
PremyslChaloupkaCZM3151022Silvini Madshus team
JiříPliskaCZM3150091Silvini Madshus team / SK Sumava
JanSvobodaCZM3150645Silvini Madshus team
FrantišekDušátkoCZM3151017Silvini Madshus Team
PavelŠerýCZM3151016Silvini Madshus team
MichalSedláčekCZM3150843Silvini Madshus team
VojtěchKačenaCZM3150631Silvini Madshus team / SK Jablonec
RomanMalivánekCZM3150584Silvini Madshus team
JaromírSladkovskýCZM3151015Silvini Madshus team
KristianPoromaaSEM3502287Jukkasjärvi IF
MattiasNilssonSEM3502288Luleguttene Skid- och Löparklubb
AlexanderVestreNOM8420776Øksfjord IL / Team Skigo Frydenbø
RobinWelanderSEM3502295Jokkmokks SK
Andre’NygårdSEM3502297Föreningen Milslukarna XC
HenrikKarlborgSEM3502305Föreningen Milslukarna XC
StaffanJuliussonSEM3502280Karlslunds IF
MagnusBergentzSEM3502279Karlslund IF Skidor
KatjaLarssonSEF3506595Borås SK
JoakimStåhlSEM3501512Järbo IF
AntoineAugerFRM3190576Team Decathlon Experience
KarelNovakSEM3502226Offerdals SK
FredrikNilssonSEM3502296Offerdals SK
DanielStenviSEM3502317AXA SC
Carl HenrikNiperSEM3502204IKJ Haninge
JussiHäkkinenFIM3181645Team Electrofit
FridaHallquistSEF3505863Åsarna IK
ErikWestbergSEM3502259Vallsta SK
OlleOlssonSEM3502272SK BORE
MagnusHögfeldtSEM3502304Mälarö SOK
ViktorRiknerSEM3502261Karlslunds IF SF
Simo-ViljamiOjanenFIM3180531Team Electrofit
VilleTeuronenFIM3181689Team Electrofit
HenriÄijöFIM3181646Team Electrofit
KennethHagmanSEM3502301Luleå Gjutaren / Svenska Marinvaror
JonasEkebergSEM3502308Team Pumpen
LudvigWerkmästerSEM3502290TTGU IF
MariaBjörkmanFIF3186124IF Brahe/AZ Grit Team
JohanFalkSEM3502323Domnarvets GOIF
MikaelWallénSEM3502311Tänndalsvallens SK
CamillaJohanssonSEF3506590Norbergs OK
ViktorHurtigSEM3502270Göteborgs SK
Jan ErikLäntaSEM3502274Jokkmokks SK
TheréseNordlund ArnlundSEF3506587Västerås Skidklubb
SergeyIvanovRUM3481529Club Balashikha
ThomasStridhSEM3500496IFK Mora SK
LarsAndervangSEM3502299Fritsla Vik
MartinRejmanCZM3150839Slavia pojišťovna sport team
JohnLagerskogSEM3501885Åre Längdskidklubb
OliviaHanssonSEF3505863Karlslunds IF
MathiasHöglundFIM3181701Espoon Hiihtoseura
FredrikFredrikssonSEM3502249Åkersberga sk
AinFjodorovEEM3390334Seiklushunt
ReedaTuula-FjodorovEEF3395140SC Arigato / Seiklushunt
TomasJelinekSEM3502262Sundbybergs IK
LarzAnderssonSEM3502282Karlslunds IF
FridaLind-OjaSEF3506597Jukkasjärvi IF
ÅsaBergqvistSEF3506599Domnarvet GoIF
BjörnErikssonSEM3502320Domnarvets GOIF
LennartFrommegårdSEM3502281Karlslunds IF
MadisKimmelEEM3390333Sporttravel Estonia
RobertIsakssonSEM3502327Uppsala Vasaloppsklubb
MichaelFörsterDEM3200986xc-ski-de A|N Skimarathon Team
JohanHallinSEM3502318SOK 68
AndersSörenssonSEM3502194Team Swedemount SC
JariKokkonenFIM3181680Timanttitiimi
MarekFílaCZM3150838Ski Klub Jablonec
EmilArnlundSEM3502251Västerås skidklubb
AlešDytrtCZM3151023Klub biatlonu Letohrad
IngridHellbergSEF3506586Rehns Bk
FabianHemströmSEM3502315Tänndalsvallens SK
MagnusHindströmFIM3181686Ski Team Kimitoön
DanielKarlströmSEM3502258Jokkmokks SK
SofiaHolmgårdSEF3506577Grava SK
PhilBellinghamAUM3040101Skimarathon Team Austria
JanekSheinEEM3390331Team Electrofit
JennyRamstedtSEF3506571XCSTHLM / POW
TõnisVaikmaaEEM3390329
KristianOlofssonSEM3502248Hestra IF
FelixKappelsbergerDEM3200727Skimarathon Team Austria
PeterKieneATM3050220Skimarathon Team Austria
JüriMarcinkeviczEEM3390336Sporttravel Estonia
AnnaLindgrenSEF3506566Råneå SK
KennethEdlundSEM3502265Lycksele IF / Nordik Distribution
SimonDouglasGBM3502294XC Stockholm
MattiasJohanssonSEM3502302Team Swedemount SC
MarkusErikssonSEM3502310Team Swedmount
TomasStrnadCZM31510243D Fitness Race Team
PerLarssonSEM3502247Kungsäters IF
JohanÖsterlundSEM3502254Hestra IF Borås
RolandFjellströmSEM3502278Karlslunds IF
PeterSzantoSEM3502314Hestra IF
AnnaLindgrenSEF3506262Brovallens IF
RobinGrenholmSEM3502316Team XC Gold
OlaHagberg BacklundSEM3502328Saltsjöbadens IF
DanielAnderssonSEM3502319Domnarvets GOIF
AntonioCicchettiSEM3502276Västerås Skidklubb
ChristofferLindvallFIM3180804Team Nordic Athlete
OscarStrömbergSEM3501788Hägglunds Ski Team SK
GöranHammarsonSEM3202264Stockholms RK
FredricDahlgrenSEM3502298Svaide Roma SOK
DanielStrandNOM3420041Alta IF
JaakKilmiEEM3390332Sporttravel Estonia
WaldemarAnderssonSEM3502260Filipstads SF
NinaLintzénSEF3505158OK Renen / Lintzén PT
AnetteJonssonSEF3506600Mora IFK
AndersKarlssonSEM3502300Fritsla VIK
TeemuVirtanenFIM3180668Team Finlandia-Hihto
KlasNilssonSEM3500234Team Curira / Skellefteå XC
AndersMoverareSEM3502309IKJ Haninge
SebastianAldénSEM3502313IFK Sala Triathlon