Startlista


Deltagarlista för Red Bull Nordenskiöldsloppet 2021.
Använd sökfältet för att söka efter enskild deltagare, eller klicka på rubrikerna för att sortera i listan. Observera att listan är bruten över flera sidor. Sidnavigering nås i botten av listan.


NamnEfternamnLandKönKlassKlubb
Klaus-DieterKochDEMAmateurSkiclub SAXONIA Dresden
RichardFernqvistSEMAmateurTeam Magne Group
GustenHolmSEMAmateur
AntonHallorSEMCompetitionKarlslunds IF
NicklasMelinSEMAmateurRöjdyk IF
ErikSundvallSEMCompetitionXC Sthlm
HugoBrinkSEMAmateurHudiksvalls IF
AinisKanavinsLVMCompetitionSSK BEBRA
KatjaLarssonSEFCompetitionBorås SK
MarieMörkSEFCompetitionÄlvdalens IF sk
JanVrbataCZMCompetitionNadšenci z Posázaví
RasmusHuuvaSEMAmateurRöjdyk IF
RonaldMeuselDEMCompetition
BjörnHåkanssonSEMCompetitionAB Karl Hedin IF
FranzDannerDEMCompetitionSkimarathon Team Austria
JoakimStåhlSEMCompetitionJärbo IF
MagnusNesset-KristiansenNOMCompetitionBrynehein stakerlag
EricStorvallFIMCompetitionTeam ES Endurance
AnnikaSjöströmFIFCompetitionTeam ES Endurance
KnutBörveNOMCompetitionAsker skiklubb
KristoferBlockSEMAmateurBlock race team
PutnisDaumantsLVMCompetitionSSK BEBRA
SebastianThalmairDEMAmateurBMW Laufsport
VladimirIvanovRUMCompetitionNordWest OK
MagnusLomakkaSEMCompetitionHellas Friidrott
AntoineAugerFRMCompetitionTeam Decathlon Experience
SimonBjurénSEMCompetitionSågmyra Sk
Hans ErikWoldNOMAmateurBårdsdalen Langrennsklubb
FredrikOlssonSEMCompetition
GöranKlingaSEMCompetitionTeam Pumpens SK
PhilipÖhmanSEMAmateur
FredGabrielsonSEMCompetitionLidingö Triathlon
MarkusIsakssonSEMAmateurSya SK
JoukoAnttilaSEMAmateurVilsta Ik
HelenaÅkerlindSEFAmateurFunäsdalens IF
BjornRydvallSEMCompetitionTTGU IF
SabineHermsSEFAmateurUppsala Vasaloppsklubb
TorgeirHaugNOMCompetitionLisleherad IL ski
ThomasHolmSEMAmateur
TommyAndreassenNOMAmateur
VegarPedersenNOMCompetitionFauske il langrenn
KarelNovakSEMAmateurOfferdals SK
FredrikNilssonSEMAmateurOfferdals SK
PålHansen-TangenNOMCompetitionAsker Skiklubb
EsaVironenFIMCompetitionCustomSki
FrankThölixFIMCompetitionSkiteam 156
DanielStenviSEMAmateur
MortenWestinDKMCompetitionHerning Ikast Brande Skiklub
Carl HenrikNiperSEMCompetitionIKJ Haninge
JussiHäkkinenFIMCompetitionTeam Electrofit
TroelsHedelundDKMAmateur
AndersLauritsenDKMAmateur
JosteinHagemoNOMAmateurSkiforeningen
ErikKarlströmSEMCompetitionJokkmokks SK
AnttiHagqvistFIMAmateurIroncoaching - Electrofit
RichardMayon-WhiteGBMAmateur
MikaelBromanSEMAmateur
Mikkel StærkDickensonDKMAmateur
MarkusEliassonSEMCompetitionSOK 68
JörgenStavervikSEMAmateurÅlems OK
KarinMcKeeSEFCompetitionTeam Kungälv
UlfRydbergSEMAmateurMisterhults AIS
ErikWestbergSEMCompetitionVallsta SK
OlleOlssonSEMCompetitionSK BORE
MagnusHögfeldtSEMCompetitionMälarö SOK
ViktorRiknerSEMCompetitionKarlslunds IF SF
KristianSmedbergSEMAmateur
StefanAnderssonSEMAmateurUppsala Vasaloppsklubb
MarcusSvärdSEMAmateur
EirikLangøyNOMCompetitionTeam Tjukkas
MatiasOlssonSEMCompetitionStorvreta IK Skidor
Simo-ViljamiOjanenFIMCompetitionTeam Electrofit
VilleTeuronenFIMCompetitionTeam Electrofit
DennisAnderssonSEMAmateurLärbro IF - Gotland
MarkoTurpeenniemiFIMCompetitionTeam Electrofit
HenriÄijöFIMCompetitionTeam Electrofit
JoaquimTimaneSEMAmateurFalun I.K.
JesperJohanssonSEMAmateurTeam Johansson
PatrickVan VliebergeBEMAmateur
HasseAnnerboSEMAmateurFalun-Borlänge skidklubb
MattiasThorénSEMCompetitionIF Ski Team Skåne
KennethHagmanSEMCompetitionSvenska Marinvaror
AndréHaglundFIMCompetitionSinus Sandnessjøen
Per-OlovJohnssonSEMAmateurSOK-TRÄFF KARLSBORG
JonasEkebergSEMCompetitionTeam Pumpen
LeifAnderssonSEMCompetitionLoos IF
ViktorNilssonSEMAmateurRöjdyk IF
TaunoAntsmäeEEMAmateurRGB
TorHansenNOMCompetitionHammerfest Skiklubb
ThomasHanssonSEMCompetitionGnosjö FK
RonnyStormFIMCompetitionSkiTeam 156
JohanFalkSEMCompetitionDomnarvets GOIF
FredrikBäckmanSEMAmateurBrunflo If
TimoNiiniskorpiSEMCompetitionIF Hallby SOK
OlleÖhmanSEMAmateurInsjöns IF OK
BjörnSjöbergSEMAmateurGodegård SK
MikkJakobsonSEMAmateur
KaisaRoobaSEFCompetitionIKSU längd
YvonneSäynäjäkangas StrömbergSEFCompetitionIFK Kåbdalis
ZackStrongUSMAmateur
BoBregenhofDKMAmateur
PetrLukesCZMAmateurSilvini Madshus team
TobiasMarklundSEMCompetitionXC Pite
JonasForsbergSEMAmateurFinnskogarnas sk
RogerSvenningssonSEMCompetitionMullsjö SOK
ThomasJennersjöSEMAmateurUppsala Vasaloppsklubb
ThomasBergSEMAmateurÖsthammars SK
PeterWesterlundSEMAmateurHallstavik
KristianLundmarkSEMAmateurRöjdyk IF
JohanEdvallSEMCompetitionSya SK
JoakimFrederiksenSEMCompetitionJävre IF
JiriSuchodolCZMCompetitionZamberk
CamillaJohanssonSEFCompetitionNorbergs OK
ViktorHurtigSEMCompetitionGöteborgs SK
Jan ErikLäntaSEMCompetitionJokkmokks SK
VeronikaBäckmanSEFCompetitionBrunflo IF
AmelieHeinrichDEFAmateurSC Hammer - maloja glide to live team
NiklasZarSEMAmateurIF Hallby SOK
KalleKukkEEMAmateur
GerardEvansGBMAmateurLondon Region Nordic Ski Club
ChristianBoyeDKMCompetitionKøbenhavns Skiklub
MagnusKarlssonSEMAmateur
TheréseNordlund ArnlundSEFCompetitionVästerås Skidklubb
NiklasLindellSEMAmateurMälarö SOK
StefanBibergSEMAmateurStockholm randonneur
AnneStaevesDEFAmateurLT Schlurfschritt
Per OlofSjögrenSEMAmateur
MikaelZachrissonSEMCompetitionIK Stern
AndreasNorrgårdFIMCompetitionSkiteam 156
PeterHollstenSEMAmateur
FredrikHerouSEMAmateurTeam Kungälv
MikaelAnderssonSEMCompetitionIf Spirit IF
MårtenLevinSEMAmateurÖsthammars SK
JohanSchäferSEMAmateurOK Alehof
JonasAlbäckSEMCompetitionÅrsunda IF
MagnusNygrenSEMCompetitionVäsby SK
SjurJensenSEMCompetitionVattenfalls IF
AndersBackmanSEMCompetitionTureberg if
MattiasForsbergSEMCompetitionTurebergs IF
HåkanSandahlSEMCompetition
JonasAnderssonSEMAmateurLandsbro if sk
MariaClementzSEFCompetitionSockertoppen IF
KnutKronstadNOMAmateurRomerike ultraløperklubb
LarsOlssonSEMCompetitionSärna SK
LarsAndervangSEMCompetitionFritsla Vik
FredrikHatlem IngvaldsenSEMAmateurFredriks helter
HalvorWøienNOMCompetitionTeam Skiplukker'n
RaunoKousaFIMAmateurSiirlahden Syke
HartmutEiflerDEMAmateurBertsdorfer SV
MartinRejmanCZMCompetitionSlavia pojišťovna sport team
JörgVogtDEMAmateurTSV90Neukirch
JohnLagerskogSEMCompetitionÅre Längdskidklubb
OliviaHanssonSEFCompetitionKarlslunds IF
HansNygrenSEMAmateur
FredrikFredrikssonSEMAmateurÅkersberga sk
AinFjodorovEEMAmateurSeiklushunt
ReedaTuula-FjodorovEEFAmateurSeiklushunt
CarlModigSEMCompetitionFallskärmsjägarna
NicklasLindqvistSEMCompetitionLandsbro skidklubb
AnssiKorkalaSEMAmateurNorrkust Caravan AB
TomasJelinekSEMCompetitionSundbybergs IK
MikaelAngbergSEMCompetition
Sven-ErikLibäckFIMAmateurIS Söderby
LarzAnderssonSEMCompetitionKarlslunds IF
ErikVånderSEMAmateurFysioterapicentrum
OttoFrickeSEMCompetitionIFK Nocout
ÅsaBergqvistSEFCompetitionDomnarvet GoIF
UlrikaSonessonSEFCompetitionDomnarvets GoIF
BjörnErikssonSEMCompetition
AnneMörkSEFAmateurÄlvdalens If skidor
Jesper FinkPetersenDKMAmateurNinjas.dk
LarsJonssonSEMAmateurAXA Sports Club
ErikMelin SöderströmSEMCompetitionÖstersunds SK
KristianMäkiSEMAmateur
MikaelChristensonSEMAmateurUmara Sports Club
LennartFrommegårdSEMCompetitionKarlslunds IF
RejdNylundFIMAmateur
Knut SindreMølmenNOMCompetitionKonnerud IL
StefanWibergSEMAmateur
SebastianRehnSEMCompetitionLivgardet IK
FredrikErixonSEMCompetitionCCC1000
Eirik JanKrokenNOMCompetitionRøa IL
HenrikJakobssonSEMAmateurJokkmokks Allmek
LennartJakobssonSEMAmateurJokkmokks Allmek
TarmoReiEEMCompetitionCFC
JoelMelkerssonSEMCompetitionNybro ski
RobertIsakssonSEMAmateur
RayOlssonSEMAmateurViggälvens smide
DavidEliassonSEMAmateur
BasiliaFörsterDEFAmateurxc-ski.de A|N Skimarathon Team
MichaelFörsterDEMCompetitionxc-ski-de A|N Skimarathon Team
AndersWallinFIMCompetitionSkiTeam 156
AndersHagbergSEMCompetitionAKSG
JohanHallinSEMCompetitionSOK 68
HannesPerssonSEMAmateur
ThomasLindbySEMAmateur
Tor ChristianEilertsenNOMCompetitionTeam 68`47- Run & ski
SuviTannerFIFAmateurLittoisten Pirtapiiat
DanielWitschardSEMCompetitionAxa Sports Club
PyryLaaksonenFIMAmateurHanoi
ErikNässénSEMAmateurÖstersunds SK
EsthefKefITFAmateurSkiing for pigs
EleonoraOrlandiITFAmateurSkiing for pigs
RobertErikssonSEMCompetitionJalles TC Umeå
MikaelEldblomSEMAmateur
HenrikLundgrenSEMAmateurKramfors-Alliansen
AndersSörenssonSEMCompetitionTeam Swedemount SC
MagnusAnderssonSEMCompetitionHudiksvalls IF
KristerJonssonSEMCompetitionIFK Mariefred
SimonWikströmSEMCompetitionSälens IF
AnatolyMarkinRUMAmateur
FredrikAnderssonSEMCompetitionAXA
FredrikWallströmSEMCompetitionNaprapat Walle SK
PerHedmanSEMCompetition
JariKokkonenFIMAmateurTimanttitiimi
TomasWennströmSEMAmateur
BertrandGiorgiFRMAmateurTeam Envol
MarekFílaCZMAmateur
Bjørn-ToreLundeNOMCompetition
EmilArnlundSEMCompetitionVästerås skidklubb
AlešDytrtCZMCompetitionKlub biatlonu Letohrad
UlfEdsforsSEMAmateurIfk mora sk
SergeyGavrilovRUMCompetitionSÁPMI
MikaÄbbFIMCompetition
IngridHellbergSEFCompetitionRehns Bk
AnnaLagerskogSEFCompetitionÅre Längdskidklubb
MarkusSassiSEMAmateur
UlfSalomonssonSEMCompetitionMutjeks BK
RasmusSvenssonSEMAmateur
LarsHolmgårdSEMCompetitionGrava SK
ChristinaHeeserDEFAmateur
JoakimAssarssonSEMAmateurIdrottsveteranerna
AndersErsbjörsSEMAmateurVansbro AIK Skidklubb
MarekSlomskiSEMAmateur
AnnelieLennbergSEFAmateur
KarinSigurdhSEFAmateurLandsbro IF skidor
NiclasSundbergSEMAmateur
SofiaHolmgårdSEFCompetitionGrava SK
AudunThonstadNOMCompetitionStrindheim Ski
PhilBellinghamAUMCompetitionSkimarathon Team Austria
IrisPesseyFRFCompetitionSkimarathon Team Austria
RolfAhlöFIMAmateurIs Söderby
OskarAbrahamssonSEMCompetitionXC Pite
KatiHelmjaEEFAmateur
SvenMörtbergSEMCompetitionSundbybergs IK
AndrusPrangliEEMAmateurSuusaakadeemia
TõnisVaikmaaEEMCompetition
RobertKronbladSEMAmateurIF Ski Team Skåne
LottaFlink OskarssonSEFAmateurLandsbro if
BjörnRentzhogSEMAmateur
MårtenLindskogSEMCompetitionIKJ Haninge
WilhelmNybergSEMCompetitionUtbrytarna SK
TommyHågensenNOMCompetitionSkonseng ul
AndersMartinssonSEMAmateur
LiborVelikCZMAmateurski klub NOSAC
Philippede SaboulinFRMCompetitionsnc
JouniSalmiFIMAmateurRoschier Ski Team
DanLarssonSEMCompetitionIk Jarl Rättvik
KristianOlofssonSEMCompetitionHestra IF
MartinSahlströmSEMCompetitionSundborns Goif
MortenSjursenNOMCompetition
FelixKappelsbergerDEMCompetitionSkimarathon Team Austria
CarlesValència NebotESMCompetitionP.E.C.
PeterKieneATMCompetitionSkimarathon Team Austria
EmilMikulskiPLMAmateurWroclawski Klub Wysokogorski
MarcusTuoriSEMCompetitionOrsa sk
KrisstofferKarlssonSEMCompetitionNässjö Ski
JarleThonstadNOMCompetition
Torben MichaelHansenDKMCompetitionHolte
AndersMolanderSEMCompetitionHestra IF Borås
AndreasInkermannDEMAmateurSchulz Sportreisen
AslakBerglundNOMCompetitionSkiplukkern
RogetSkogmanSEMAmateurFalu Ortopedi Idrott o Kultur
OlaModigSEMAmateur
ErikSundinSEMAmateurHögbo GIF
KennethEdlundSEMCompetitionNordik Distribution
HåkanUvhagenSEMCompetitionAxa SC
MikaelJacobsenDKMCompetitionRold Skov Skiklub
JoniToivonenFIMAmateur
ErikSveningssonSEMCompetitionGnosjö FK
EirikNæss-UlsethNOMCompetitionTeam Skiplukkern
SimonDouglasGBMCompetitionXC Gold
RogerSjöbergSEMAmateurVätternrundan
TomasStötSEMCompetitionIFK Mora SK
MattiasJohanssonSEMCompetitionTeam Swedemount SC
JohanOlssonSEMAmateurRöjdyk IF
MarkusErikssonSEMCompetitionTeam Swedmount
TomasStrnadCZMCompetition3D Fitness Race Team
PerLarssonSEMCompetitionKungsäters IF
JörgenBergkvistSEMCompetitionABB IF Ludvika
JohanÖsterlundSEMCompetitionHestra IF Borås
LarsSanderSEMCompetitionUmara Sports Club
MichaelPersbergSEMCompetitionRonneby OK
JohanPeterssonSEMCompetitionGnosjö FK
RolandFjellstromSEMCompetitionKarlslunds IF
OlaHäggströmSEMCompetitionAndrarums IF
JörnLorenzenSEMCompetitionMålilla OK
PeterSzantoSEMAmateurHestra IF
Per-OlaNedstedtSEMAmateurGnosjö FK
JimmyPlanting-BerglooSEMCompetitionSundbybergs IK
MartinBlomNOMCompetitionOlympia Sport
JonasNygrenSEMAmateurTeam Amer Sports
ChristianByarUSMAmateurSuperiorland Ski Club
UlfRunumSEMCompetitionGnosjö FK
JonasSigvardsonSEMCompetitionGnosjö FK
ThomasSjögren GustafssonSEMAmateur
OlofGarnegårdSEMAmateurElmhults Sportclub
MattiasStrömbergSEMCompetitionHammarby IF skidor
FlaviaBoninoITFCompetitionSci Club Brusson
MartinLindeSEMCompetitionMölndal Outdoor IF
UlrikSchjalmNOMAmateur
AnnaLindgrenSEFCompetitionBrovallens IF
RobinGrenholmSEMCompetitionTeam XC Gold
OlaHagberg BacklundSEMCompetitionSaltsjöbadens IF
RianneDasselaarSEFCompetitionJokkmokk JSK
ErikSöderbergSEMAmateur
FredrikBidevindSEMCompetitionUtbrytarna SK
DanielAnderssonSEMCompetitionHMB Construction Dalarna
AndreasToresson NygårdsSEMCompetitionMalungs If
HenrikTegströmSEMCompetitionDalasjö IK framåt
JonasNilssonSEMCompetitionStockholms Rullskidklubb
Hans JoakimBergstrømNOMAmateurTrøndelag PIL
TrondSjursenNOMAmateurFyllingen Gård Slow Skiers
MattiasBrandelius BerlinSEMAmateur
UllaForsberghSEFAmateur
PerArnebergNOMAmateurBUL Tromsø
AntonioCicchettiSEMCompetitionVästerås Skidklubb
ChristofferLindvallFIMCompetitionTeam Nordic Athlete
MartaDa PraITFCompetitionVASABROKE POIANA ASD
HansMäenpääFIMCompetitionTeam Nordic Athlete
RichardSylwanderSEMCompetitionBålsta SK
HenryJatkoSEMCompetitionRöbäcks SK
PetterSöderholmSEMAmateurSTIL
JonasÅhlanderSEMAmateurGamla Vägen XC Team
ChristerJonssonSEMAmateurHudik Triathlon
HenrikSollieNOMCompetitionBraaSport
OlofSundströmSEMCompetitionAXA
PierreOlssonSEMCompetitionKlättermusen
JoakimThelbergSEMAmateurIK Uven
FredrikBergdahlSEMCompetitionSundbybergs IK
FredricDahlgrenSEMCompetitionSvaide Roma SOK
JacobBäverstamSEMAmateur
JohanSvedbergSEMAmateurEnvikens IF
EgilHolmNOMCompetitionRunar Ski
VictorBäverstamSEMAmateurIFK Mora
DanielStrandNOMCompetitionAlta IF
MarcusMandeliusNOMAmateur
CharlieElfSEMCompetitionUmara SC
StefanThorsellSEMCompetitionAKSG
NilsStrömSEMAmateur
RobertNahlbomSEMAmateurFlens Sport o Hälsa
HenrikMalmbergFIMCompetitionÖsterby Sportklubb
AnttiKaronenSEMCompetitionStorvreta sk
JohanFurunäsSEMCompetitionIFK Mariefred
MathewKeySEMAmateur
ThomasJohanssonSEMCompetitionStällbergs IK
JohnBraathenNOMCompetitionIL Runar
MathiasHintzeFIMCompetitionEspoon Hiihtoseura
JörgenHartikainenSEMCompetitionUppsala Vasaloppsklubb
AdrianDeubelbeissCHMAmateurPajulampi Ski Team
WaldemarAnderssonSEMCompetitionFilipstads SF
ThomasFodor KarlssonSEMCompetitionMälarö SOK
Lars-ÅkeErikssonSEMCompetitionÖstervåla if
OskarÅkerlundSEMCompetitionVallsta sk
RoineÅströmSEMCompetitionTough Training Group Umeå TTGU
SteinJohnsonNOMAmateurHuringen IF
VegardVinjeNOMCompetitionLYN SKI Moseteråsen
BjörnStenbackFIMCompetitionSkiTeam156
ErikFagerströmSEMCompetitionUmarasportsclub
Kristbjörn RóbertSigurjonssonISMAmateurSFI
SuneElmoseDKMCompetitionVenjan AIK
JanZetterströmSEMAmateurIFK Mora
JensAnderssonSEMAmateurFilipstads SF
HallgeirFrantzenNOMCompetitionBurfjord I.L.
JariSuonvieriSEMAmateurIk Aluminium
NinaLintzénSEFCompetitionOK Renen / Lintzén PT
AnetteJonssonSEFCompetitionMora if
AndersKarlssonSEMCompetitionFritsla VIK
VirtanenTeemuFIMCompetitionTeam Finlandia-Hihto
StanislavEreminRUMAmateur
ErikSöderholmSEMAmateurGamla vägen XC
KlasNilssonSEMCompetitionTeam Igne
PaulHaigGBMAmateurAlmost Athletes
ØyvindMoen FjeldNOMCompetitionLager 157 Ski Team
AndreasNygaardNOMCompetitionTeam Ragde Eiendom
CarstenUngerDEMAmateurBU RACING
SimonOswaldCHMAmateurSchulz Sportreisen
ThomasKochDEMAmateurSchulz Sportreisen
LeifNilssonSEMCompetitionDjurgårdens IF
EirikAspNOMCompetitionTeam Driv Trening
RainerJäpelDEMAmateurSchulz Sportreisen
MontyGrässlerDEMAmateurSchulz Sportreisen
ErikJohanssonSEMCompetitionIFK Umeå
AndersMoverareSEMCompetitionIKJ Haninge
ThomasEngardtDKMAmateur
ConnyVikarsFIMCompetitionSkiTeam 156
SebastianAldénSEMAmateurIFK Sala Triathlon
KnutHolmannNOMCompetitionOlympiaSport
KristianBarkemoSEMCompetitionBarkemo ski team